Lietuvoje

Tarptautinėje stambiųjų plėšrūnų organizacijoje – GAA „Baltijos vilkas“ atstovas

2013-01-01 | Kategorija: Lietuvoje | 1 komentaras

Besibaigiant 2012-iesiems metams Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininkas Vaidas Balys buvo pakviestas prisijungti prie Europos stambiųjų plėšrūnų iniciatyvos (Large Carnivore Initiative for Europe, LCIE).

 LCIE yra viena iš Pasaulio gamtos apsaugos organizacijos (International Union for Conservation of Nature, IUCN) Rūšių išlikimo komisijos (Species Survival Commission, SSC) specialistų grupių (Specialist Group, SG). Pasaulio gamtos apsaugos organizacija yra tarptautinė ne pelno siekianti organizacija, besirūpinanti viso pasaulio biologinės įvairovės apsauga ir labiausiai žinoma dėl jos rengiamo Raudonojo rūšių sąrašo (IUCN Red List of Threatened SpeciesTM). Rūšių išlikimo komisiją (viena iš šešių komisijų) sudaro apie 8000 savanoriškais pagrindais dirbančių įvairių sričių ekspertų, kurie teikia informaciją, technines konsultacijas ir pasiūlymus dėl bioįvairovės apsaugos, akcentuodami rūšių išsaugojimą.

LCIE vizija – Europoje atkurti ir išsaugoti gyvybingas su žmogumi koegzistuojančias stambiųjų plėšrūnų populiacijas kaip neatskiriamą ekosistemų ir kraštovaizdžio elementą. Organizacijoje savo šalis atstovauja mokslininkai, NVO nariai ir kiti specialistai, kurie prisijungia asmeniniu vadovo – vieno garsiausių ir geriausių vilkų ekspertų prof. Luigi Boitani – kvietimu. Skirtingai nei Latvija, Estija ar Lenkija, Lietuva iki šiol neturėjo savo atstovo LCIE, todėl šiemet buvo nuspręsta išplėsti organizacijos „geografiją“. GAA „Baltijos vilkas“ atstovo pakvietimas yra ne tik išskirtinė garbė, bet ir didelė atsakomybė. Stengsimės, kad šis bendradarbiavimas būtų abipusiai naudingas ir prisidėtų prie stambiųjų plėšrūnų apsaugos uždavinių sprendimo visoje Europoje.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!