Lietuvoje

Susivienijimas Žali.LT: pokyčių reikia jau šiandien

2013-12-11 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Nepaisant, to kad žalieji sutaria, jog siekiant išvengti katastrofų būtina imtis priemonių jau dabar, šį šeštadienį trečią kartą vykusio Susivienijimo Žali.LT visuotino narių susirinkimo metu konstatuota, kad tai nėra daroma. Tuo tarpu reikšmingesni nacionaliniai sprendimai nuolatos atidėliojami.

„Šiandien galime pasakyti, kad sąmoningi žmonės, pažangus verslas yra pasirengęs keistis. Tačiau ar tokią pačią tvirtą poziciją turi politikai? Todėl stiprėjantis NVO vaidmuo tampa dar svarbesnis, nes jos gali padėti keisti vartotojiškos visuomenės įpročius ir kartu siūlyti politikams kaip derėtų elgtis siekiant eiti darnaus vystymosi keliu“, – sako suvažiavime išrinktas Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Jam antrina metus organizacija atstovavusi Virginija Vingrienė, kuri pabrėžia, kad Lietuvoje būtina vartotojiškumą įveikti savyje. „Pritariu Andrėjaus Gaidamavičiaus išsakytai pozicijai, kad kažkas yra ne taip Lietuvoje, jei kone kas savaitę įsisteigia žaliąsias vertybes propaguosianti organizacija. Vis dėlto, turime susimąstyti ar tai nėra noras turėti tik vienam ar keliems žmonėms priklausančią įstaigą. Ar tai nėra vartotojikumo pasekmė?“, – klausia koordinatoriaus pavaduotoja išrinkta V. Vingrienė.

Norint iš tiesų pasiekti daug – būtina vienyti jėgas. „Padėdami vieni kitiems vykdyti iniciatyvas galime iš ties daug. To žadame ir siekti ateinančius metus, kurie iš tiesų labai reikšmingi. 2015 metais tikimasi, kad bus priimtas pasaulinio klimato kaitos susitarimas. Tačiau ar tai iš tiesų įvyks priklauso nuo kiekvienos valstybės, tarp jų ir Lietuvos, noro prisiimti įsipareigojimus. Norint sėkmės, jau šiandien žaliosios NVO ir politikai turėtų sėsti prie diskusijų stalo ir ruošti būtinus sprendimus „, – sako Martynas Norbutas.

Susivienijimo Žali.LT visuotinio susirinkimo – forumo metu idėjomis dėl bendro darbo dalinosi bei pranešimus skaitė Baltijos aplinkos forumo, VšĮ “Darnaus vystymo iniciatyvos”, judėjimo “Už troleibusus Vilniuje”, GAA “Baltijos vilkas”, projekto “Bendruomenės daržas”, Vilniaus dailės akademijos dizaino studijų atstovai.

Žali.lt

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!