Lietuvoje

Pranešk apie skriaudžiamą gamtą Maps.lt svetainėje

2008-09-12 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Maps.lt kartu su nevyriausybine organizacija „Baltijos aplinkos forumas“ kviečia visus prisijungti prie bendros organizuojamos akcijos, skirtos apsaugoti skriaudžiamą mūsų Lietuvos gamtą.

Nuo šiol kiekvienas Maps.lt svetainės lankytojas, pasinaudojęs žemėlapio funkcija „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“, nurodydamas tikslią vietą žemėlapyje galės pranešti apie pastebėtus nusikaltimus gamtai:
- Teršiamas upes ar ežerus;
- Kanalizacijų sistemų teršalus išleidžiamus į aplinką;
- Šiukšlynus miškuose;
- Automobilių „laužą“ (netinkamas eksploatuoti transporto priemones) kiemuose;
- Deginamas atliekas;
- Neleistinai kertamus medžius ir želdinius;
- Brakonieriavimą;
- Niokojamą gamtą – gyvūnus ir augalus ;
- Ir kt.
Maps.lt žemėlapio įrankį skirtą aplinkosaugos problemų pranešimui rasite pagrindinėje Maps.lt įrankių juostoje:

Šios akcijos tikslas – įtraukti Lietuvos visuomenę fiksuojant aplinkos apsaugos problemas ir padarytus pažeidimus. Naudodamas šią priemonę, kekvienas Lietuvos pilietis gali pranešti apie pastebėtas problemas nurodant konkrečią vietą žemėlapyje bei jos pobūdį. Jūsų paskelbta informacija bus perduodama nevyriausybinei organizacijai „Baltijos aplinkos forumas“, kuri surinktus duomenis susistemins ir perduos atsakingoms institucijoms. Jums tereikia užfiksuoti problemą žemėlapyje ir ją aprašyti. Nurodžiusiems savo kontaktinius duomenis, pranešime apie problemos sprendimo eigą.

Pavyzdys:
Radau didelę atliekų krūvą Kertuojų ežero pakrantėje, Molėtų rajone. Ką daryti? Atsidarau svetainę www.maps.lt  ir paieškos laukelyje įrašau žodį „Kertuojai“. Prieš mane atsidaro žemėlapis su Kertuojų ežeru. Tuomet viršutinėje įrankių juostoje randu mygtuką su nupieštu medeliu ir jį paspaudžiu. Tada kairiuoju pelės klavišu spragteliu ant tos vietos žemėlapyje, kur radau tą atliekų krūvą. Prieš mane atsidaro lentelė su šiais laukeliais: vardas ir pavardė, el.pašto adresas, telefonas ir problemos aprašymas, kuriame įrašau:
„Pamiškėje didelė PET butelių krūva. Nesutvarkytos atliekos ir kitose vietose palei Ketuojų ežero pakrantę“.
Viską užpildęs spaudžiu „Siųsti“. Mano duomenys automatiškai nusiunčiami aplinkosaugininkams, o žemėlapyje atsiranda raudona vėliavėlė.

Pabandykite ir Jūs, nelikite abejingi!

Maps.lt, “Žalioji Lietuva”, 2008 m. Nr.15 (307)

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!