InformacijaLietuvoje
Patvirtintas 60 vilkų sumedžiojimo limitas
Aplinkos ministerija paskelbė, kad artėjančiam medžioklės sezonui bus nustatytas 60 vilkų limitas. Limitas pakartoja pernykštį, nes dėl nepakankamos sniego dangos praėjusią žiemą neįvyko vilkų apskaita. Tokiais atvejais, vadovaujantis Vilko apsaugos planu, turi būti tvirtinamas toks pats limitas, koks buvo ankstesniais metais.
Prieš paskelbiant limitą Aplinkos ministerijoje vyko diskusijos. Būta siūlymų nustatyti daug didesnį limitą – to jau tradiciškai aktyviausiai siekė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas. GAA “Baltijos vilkas” pasisakė už tai, kad būtų laikomasi Vilko apsaugos plano. Nors asociacija mano, kad pernai nustatytas 60-ties vilkų limitas buvo per didelis, tačiau siekia, kad sprendimai būtų priimami vadovaujantis šiuo dokumentu, dėl kurio prieš tris metus susitarė visos pusės.
Didesnio sumedžiojimo limito reikalavimai paprastai motyvuojami didele ir vis augančia vilkų daroma žala. Tačiau moksliniais tyrimais nustatyta, kad vilkų žalos ūkiniams gyvūnams dydį labiausiai lemia nesaugomų gyvulių skaičius, o ne kiti faktoriai, tokie kaip pačios vilkų populiacijos dydis. Lietuvoje ūkinių gyvūnų skaičius nuosekliai auga kiekvienais metais. Lyginant su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, šių metų rugsėjo 1 dienai avių padaugėjo 21 tūkst. (13 proc. prieaugis), ožkų virš 1 tūkst. (9 proc. prieaugis), mėsinių galvijų 16 tūkst. (10 proc. prieaugis). Nors vilkų daromos žalos ūkininkams problema nuolat eskaluojama, tačiau apsaugos nuo vilkų priemonėms ar švietimui kasmet skiriama 0 Eur, nepaisant to, kad Europos Komisija yra oficialiai išaiškinusi, kad tam galima naudoti Kaimo plėtros programos lėšas.
Asociacijos nuomone, kalbant apie vilkų ir ūkininkų konfliktą dėmesys visų pirma turi būti skiriamas deramai gyvulių apsaugai, o ne intensyviai vilkų medžioklei.
GAA “Baltijos vilkas” informacija