Informacija

Jau atlyginama vilkų padaryta žala

2013-10-10 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Nuo spalio 1-osios Lietuvoje jau atlyginama vilkų ūkiniams gyvūnams padaryta žala. Tai numato vasarą Seimo priimtos Medžioklės įstatymo ir Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo pataisos.

Lėšos žalai atlyginti skiriamos iš savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. Ši žala apskaičiuojama pagal aplinkos ir žemės ūkio ministrų spalio 1 d. patvirtintą Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodiką. Numatyta, kad vilkų padarytos žalos dydis turi būti įvertintas per 7 dienas nuo tos dienos, kai seniūnija gavo gyvūnų savininko, valdytojo ar naudotojo prašymą. Žala nustatoma įvertinant vilkų papjauto ar sužaloto ūkinio gyvūno rūšį, svorį ir gyvojo svorio praėjusio mėnesio vidutinę rinkos kainą, kuri skelbiama interneto svetainėje http://www.vic.lt/. Metodika pateikia formules konkrečiai žalai apskaičiuoti.

Papjautų ar sužalotų ūkinių gyvūnų nuostolius apskaičiuoja ir juos Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apžiūros akte įrašo rajono savivaldybės administracijos sudaryta ir patvirtinta Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apskaičiavimo komisija.

Aplinkos ministerija primena, kad gali būti įvertinta ir apskaičiuota ta žala ūkiniams gyvūnams, kurią vilkai padarė nuo š. m. spalio 1 dienos. Nors nuostoliai bus kompensuojami, tačiau gamtosaugininkai ragina ūkinių gyvūnų savininkus, valdytojus ar naudotojus saugoti savo turtą, naudoti įmanomas prevencijos priemones, galinčias sumažinti vilkų daromą žalą.

Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius

P. S. GAA „Baltijos vilkas“ primena, kad apie gyvulių apsaugą galima pasiskaityti lankstinuke ir knygutėje.

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!