Informacija

Įteikta peticija, raginanti švelninti šernų naikinimo politiką

2014-03-03 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo dienos, kai dviejų nušautų šernų mėginiuose buvo aptiktas afrikinio kiaulių maro užkratas ir tebesitęsiant šernų naikinimo vajui GAA „Baltijos vilkas“ kovo 3 dieną LR aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui, LR Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Algimantui Salamakinui ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriui Jonui Miliui įteikė peticiją, raginančią persvarstyti šernų naikinimo ir tvorų tiesimo planus, ieškant ūkio ir gamtosaugos interesų dermės. Elektroninė peticija per 14 dienų sulaukė 12286 parašų.

Sausio mėnesį Lietuvoje aptiktas afrikinio kiaulių maro užkratas lėmė virtinę sprendimų, skirtų užkirsti kelią viruso išplitimui. Galimos užkrato persimetimo į kiaulių fermas pasekmės būtų skaudžios šalies ūkiui, todėl GAA „Baltijos vilkas“ nenuvertina situacijos rimtumo ir supranta sprendimų poreikį. Tačiau prieš šernus nukreiptos maro prevencijos priemonės kelia rimtų abejonių dėl jų adekvatumo, subalansuotumo ir moralumo. Dėl maro grėsmės nuspręsta drastiškai sumažinti šernų populiaciją šalyje mokant premijas už nušautus žvėris, pilnai išnaikinti juos šešiuose rajonuose, leista medžioklė rezervatuose, planuojama tvoros ant sienos su Baltarusija statyba, skatinamas šernų šėrimas. Visi šie veiksmai tiesiogiai paveiks Lietuvos Gamtą – ne mažesnį turtą ir didesnę vertybę už kiaulių ūkius. Gamtos apsaugos argumentai privalo būti įvertinami greta ūkinių bei finansinių planuojant maro prevencijos priemonės.

Deja, priimti bei dar planuojami su šernais susiję sprendimai yra nukreipti tik į kiaulių ūkių apsaugą bet kokia kaina, neįvertinant jų poveikio Gamtai. Lietuvoje taikomos priemonės prieštarauja Europos Komisijos rekomendacijoms, yra priešingos Lenkijoje susiklosčius analogiškai situacijai taikomoms priemonėms, jomis paminama gamtosauga, etika ir moralė.

Įteikdama peticiją su Lietuvos piliečių parašais GAA „Baltijos vilkas“ ragina valdžios institucijas persvarstyti priimtus sprendimus ir planuojamas priemones, kad jose atsispindėtų ne tik ūkinis, bet ir gamtosauginis bei vertybinis požiūris, atsisakyti Gamtai žalingų planų dėl pasienio ar kitokių visų rūšių gyvūnų migraciją stabdančių užtvarų statybos, pateikti aiškius ir sąžiningus atsakymus visuomenei, kaip šioje kritinėje situacijoje bus saugoma Lietuvos Gamta ir gyvūnija. GAA „Baltijos vilkas“ tikisi greitos valdžios institucijų reakcijos į visuomenės nepritarimą vykdomai šernų naikinimo politikai.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Peticijos įteikimas


Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!