Informacija

GAA „Baltijos vilkas“ įspėja – vilkų medžioklė saugomose teritorijose draudžiama

2012-11-27 | Kategorija: Informacija | Komentarų: 2

Jau įsibėgėjo atnaujintas vilkų medžioklės sezonas (oficialiomis žiniomis šiuo metu nušauti jau 4 vilkai), tačiau tiek Aplinkos ministerija, tiek ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija savo informaciniuose pranešimuose nutyli, kad medžioti vilkus saugomose teritorijose draudžiama. Todėl dalis medžiotojų tiesiog iš nežinojimo gali pažeisti teisės aktus.

Šių metų vasario mėnesį aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas patvirtino „Vilko populiacijos gausos reguliavimo planą“. Jame pagaliau įtvirtinta nuostata, kad vilkai saugomose teritorijose negali būti medžiojami. Dar 2001 metais LR Vyriausybė savo derybinėje pozicijoje dėl stojimo į Europos Sąjungą buvo pažadėjusi, kad vilkai bus saugomi kitų rūšių apsaugai skirtose teritorijose mainais į tai, kad nereikėtų steigti specialių saugomų teritorijų (NATURA 2000) vilkams, kurias numato Buveinių direktyva.

Į saugomų teritorijų sąvoką įeina ne tik nacionaliniai ir regioniniai parkai, rezervatai, draustiniai, bet ir NATURA 2000 – Europinės svarbos paukščių ir buveinių apsaugai skirtos – teritorijos. Tai Žuvinto biosferos rezervatas ir biosferos poligonai. Vadinasi, tokiuose miškų masyvuose kaip Labanoro giria, Ažvinčių ir Minčios giria, Biržų giria, Žalioji giria, Karšuvos giria vilkų medžioklė negalima. Taip pat vilkų medžioklė draudžiama dalyje Dainavos, Rūdininkų, Žagarės, Taurų miškų masyvų. Tikslios visų saugomų teritorijų ribos medžiotojams turėtų būti žinomos, nes jos yra pažymėtos kiekvieno medžiotojų būrelio medžioklėtvarkos projekte.

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ ragina tiek Aplinkos ministerijos institucijas, tiek ir pačius medžiotojus užtikrinti teisės aktų laikymąsi, kad vilkai bent 15-koje procentų Lietuvos teritorijos būtų palikti ramybėje.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!