Straipsniai

GAA „Baltijos vilkas“ ir vaikų nuotykiai miške

2016-05-29 | Kategorija: Straipsniai | 1 komentaras

Ar žinojote, kad gyvename tokiais laikais, kai ne visi vaikai gali suprasti pasaką apie Raudonkepuraitę, nes tiesiog nežino, kas yra vilkas? Tai tik ženklas mums, suaugusiems, kad turime su vaikais kuo daugiau bendrauti, ne tik papasakoti jiems apie miško žvėris, bet ir gyvai parodyti tikrą mišką. Štai GAA „Baltijos vilkas“ kartu su ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Vaikystės sodas“ Mickūnų girininkijos miške surengė vaikams edukacinę išvyką, kurią pavadinome akcija vaikai miške.

Kol mokytojai „Vaikystės sode“ pasakojo vaikams apie medžius, miško gyventojus ir kitas istorijas, GAA „Baltijos vilkas“ nariai kelis vakarus dėliojo idėjas – ką vaikams parodyti miške ir kaip juos užimti, kad jie kuo daugiau sužinotų.

Paruošėme vaikams šešias užsiėmimų stoteles, tačiau pats miškas idėjų padiktavo dar daugiau. Pušį, kurią bebaigia išstuksenti meleta, pavadinome meletos kalve, ant tako radome kanopinių žvėrelių kailio kuokštą, aptikome lapės pėdsakus ir visų nuostabai ir džiaugsmui – šviežutėlius vilko pėdsakus, įspaustus miško keliuko smėlyje. Be miško pasiūlytų užsiėmimų, dar daug visko kartu su vaikais veikėme: uždavėme jiems įvairių klausimų, pavyzdžiui, ar žmonės bijo vilkų, ar tėčiai vilkai parneša valgyti vilkėms ir vaikams, taip pat prašėme, kad vaikai atspėtų, apie kokius gyvūnus pasakojome istorijas, kartu su vaikais ant samanų sutūpę, sekėme jiems pasaką apie vilką ir kiškį. Visiems daug džiaugsmo sukėlė žaidimas Vilkiukai eina namo, kai vilkiukais tapę vaikai turėjo greitai skubėti pas mamą, kol bokštelyje miega medžiotojas. Po tokių nuotykių sumuštiniai gryname ore buvo patys skaniausi, vaikai pasigardžiuodami užkandžiavo ir pasistiprinę piešė, kaip jie įsivaizduoja avių bandos apsaugą nuo vilkų. Vaikų piešinius derėtų pamatyti ir ūkininkams, jie tikrai rastų daug efektyvių ir netikėtų būdų apsaugai: vilkams neįveikiami labirintai, ugnies tvora ir kt. Ir galiausiai mūsų išvyką užbaigėme kaip tikri vilkai – staugdami atsisveikinome su mišku.

Kviečiame visus ne tik pasakoti vaikams apie Raudonkepuraitę ir miško žvėrelius, bet ir keliauti į mišką. Juk miškas yra atradimų kupina žaidimų aikštelė vaikams, tad susiruoškime į išvykas kuo dažniau ir praturtinkime savo laiką, su visa šeima būdami arčiau gamtos.

GAA “Baltijos vilkas” informacija

Nuotraukų autoriai: Lina Paškevičiūtė, Andrius Laurinavičius ir Eglė.

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!