InformacijaLietuvoje

Aviganis neapsaugojo ožkos

2018-09-04 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Aukštadvario ūkininkė Jolanta neseniai neteko vienos ožkos. Naktį ją pievoje, 30 metrų nuo namų, papjovė vilkai. Taip nutinka jau antrus metus iš eilės. Ūkininkė savo 60 avių ir kelias telyčias saugo nakčiai uždarydama į tvartą, tačiau ožkoms durys kartais atviros, jos išeina laukan ir ganosi prie sodybos. Pasidalindama istorija savo „Facebook“ paskyroje, ūkininkė rašė: „Dalinuosi tam, kad būtų matoma reali situacija, ir kiti ūkininkai iš šio rajono žinotų, kad nėra saugūs net ir 30 metrų nuo namų esantys gyvuliai“. Ūkininkės gyvulius saugo trys šunys: vokiečių aviganis, Podhalės aviganis bei borderkolis. Pasak Jolantos, Podhalės aviganis labiausiai saugo gyvulius, nuolat gyvena su banda, saugo ją nuo kitų šunų. Ūkininkė pasakoja, kad šunys nuolat lojo tris naktis iki ožkos užpuolimo, o lemtingą naktį buvo tylu. „Akivaizdu, kad šunys išsigando, nes dabar bijo eiti link miško. Užpuolimo naktį buvo per daug vilkų ir Podhalės aviganis pabūgo stoti akis į akį su plėšrūnais“, – mano Jolanta.

GAA „Baltijos vilkas“ narys Andrius Laurinavičius pabrėžė, kad nėra retas atvejis, kai laukiniai žvėrys, taip pat ir vilkai, ateina į atokesnių sodybų kiemus, prie tvartų, todėl palikti atviras duris nėra saugu, gyvuliai, esantys ne uždarame tvarte ir ne saugiame aptvare, gali būti užpulti. „Rekomendavome Jolantai įsigyti dar vieną Podhalės aviganių veislės šunį, nes vokiečių aviganis ir bordekolis negali apsaugoti gyvulių nuo vilkų. Taip pat pasiūlėme tvartą apsitverti aukštu elektriniu aptvaru, kuriame ganytųsi ožkos, o aviganiui būtų patogiau ginti savo teritoriją. Džiaugiamės, kad ši ūkininkė nepalieka gyvulių toli laukuose ir ieško papildomų apsaugos variantų“, – teigė Andrius Laurinavičius.

Taip pat Andrius patarė ūkininkei kreiptis paramos apsaugos priemonėms įsigyti į savivaldybę, nes šiuo metu kiekviena savivaldybė pagal įstatymus gali skirti lėšų ir vilkų užpuolimų prevencijai, ne tik žalos atlyginimui.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Nuotraukos iš ūkininkės Jolantos asmeninio archyvo

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!