Lietuvoje

A.Gaidamavičius palieka organizaciją

2010-11-19 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Andrejus Gaidamavičius – vienas iš vilkų apsaugos pradininkų Lietuvoje – 2010 m. lapkričio 15 d. paliko Gamtos apsaugos asociaciją „Baltijos vilkas“, kurioje buvo pirmininko pavaduotoju ir perdavė veiklą kitiems organizacijos nariams.

„Skirtingai nei oponentai šioje srityje, aš užsiauginau gražią pamainą, kuri, tikiuosi, turės daugiau kantrybės nei aš ir tęs pradėtus darbus. Mano dabartinė padėtis ir patiriamas spaudimas neleidžia tęsti lygiavertės kovos už vilkų gyvybes. Vilkų apsaugai skyriau dešimt gražiausių savo gyvenimo metų. Kartą atrodė, kad jau nušvito viltis ir beprasmiškos žudynės liausis, bet po kelių metų viskas grįžo į senas vėžes. Tiesą sakant, labai abejoju šios valstybės gebėjimais deramai pasirūpinti savo Gamta, kurią visada rašau iš didžiosios raidės, kaip mane išmokė a. a. Leonardas Grudzinskas. Kol visi valdžios svertai yra Homo sovieticus rankose, tol požiūris į Gamtą bus toks pats tamsus kaip ir prieš šimtą metų.“,  –  teigia A. Gaidamavičius.

Tuo metu, kai Lietuvoje dar nebuvo jokios vilkų apsauga užsiimančios organizacijos, Andrejus Gaidamavičius įsijungė į Lenkijos gamtos apsaugos sąjungos „Wilk“ veiklą, sėmėsi žinių iš Lenkijos vilkų apsaugos aktyvistų, kelis kartus dalyvavo bendrose ekspedicijose. 2001 metais iš keliolikos Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovų surinko parašus pirmajam raštui, skirtam Aplinkos ministerijai. Vėliau šios organizacijos apsijungė į Jungtinę nevyriausybinę vilkų apsaugos tarybą, kurios pagrindinis tikslas buvo padėti pamatus savarankiškai vilkų apsaugos organizacijai. Daug kas manė, kad Lietuva yra per maža šalis tokiai organizacijai ir vilkų apsaugos aktyvistų daug nesusirinks, tačiau nuo 2007 metų, kai buvo įsteigta Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“, organizacijoje yra jau apie 40 aktyvių narių, dalyvaujančių organizuojant ekspedicijas, rengiant pėdsekystės kursus, taip pat tokiais atvejais kaip šis, kai visuomenė sukyla prieš absurdiškus valdžios sprendimus.

Lietuvos paukščiai turi savo advokatus – tai Lietuvos ornitologų draugija. Tuo tarpu žinduoliai iki šiol tokių advokatų neturėjo. „Baltijos vilkas“ bando užpildyti šią spragą, todėl didžiąją dėmesio dalį, kaip ir iki šiol, skirsime nykstančių medžiojamų gyvūnų apsaugai.

Lina Stankienė
GAA „Baltijos vilkas“ pirmininko pavaduotoja

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!