Straipsniai

Bandymų aikštelė

2014-02-04 | Kategorija: Straipsniai | Komentarų nėra

Kad ir vėjuota, bet savotiškai žavi sekmadienio popietė. Danguje ir žemėje vienodai balta. Saulės nors ir nematyti, tačiau jos skleidžiama šiluma vis vien jaučiama. Patogiai įsitaisau nedidelėje aukštumoje ir stebiu, kas vyksta aplinkui. Valanda jau praėjo, jokio judesio, tik vėjo šiugždenamas žolės kupstas niekaip nenori nurimti. Bet man tas garsas patinka… Netrukus tolumoje išgirstu žmogaus juoką, kurio tikrai trūko tos dienos pabaigai. Dėmesys nukrypo į link manęs judančią jaunų žmonių porą. Jiems priartėjus pasisveikinau ir iš moteriškės išgirdau, tai, ko tikrai nesitikėjau: „- Prašau, tik nešaudykit šernų, man jų taip gaila“. Matyt iš aprangos ir žiūronų, žmonės pagalvojo, kad esu medžiotojas…

Tie moters ištarti žodžiai ir spaudoje besisukanti masinė psichozė susijusi su noru žudyti ir naikinti privertė ieškoti priežasčių, dėl ko taip vyksta. Ir lyg tyčia, pabuvojau A. Žarskaus paskaitoje „Civilizacija ir išlikimas“, kurioje išgirdau nepaprastai įdomių pastebėjimų ir minčių, kuriomis norėčiau pasidalinti.

Daugelio turbūt neįžeis teiginys, kad šiuo metu visuomenėje vyksta ne jos tobulėjimas, bet visuotinis degradavimas. Paminamos bet kokios su žmogiškumu susijusios savybės, lyg jos mums būtų nebūdingos ir svetimos. Šiuo metu tvyranti žmogiškumo būsena  labai primena tas mintis kurias skleidė JAV biologas, zoologas, seksologas Alfredas Kinsi (Alfred Charles Kensy). Šis mokslo žmogus penktajame, šeštajame praeito amžiaus dešimtmečiais savo veikaluose žmogų vadina vyriškos lyties žmogaus rūšies patinu (Human male), o moterį moteriškos lyties žmogaus rūšies patele (Human female). Ideologija akivaizdi  - sulyginti žmogų su gyvuliu. Šio autoriaus peršama ideologija, dažnai yra viršesnė už faktus ir akivaizdžius įrodymus. Būtent šio autoriaus pavyzdys parodo, kokia visgi gali būti galinga ideologija ir kaip nesunkiai sugalvojami nauji ir iškraipomi esami faktai. Ar ne panašūs dalykai vyksta ir su mūsų visuomenei svarbiais išlikimo ir gamtosaugos klausimais!?

Maistas ir jo poveikis

Sergejus Lazarevas savo atliktuose stebėjimuose nustatė, kad fiziologinis skirtumas tarp vyriškos ir moteriškos lyties tiek gyvūnuose, tiek žmoguje yra labai nedidelis. Todėl jį pakeisti nėra taip sudėtinga. Naujausi moksliniai tyrimai su drozofilomis (vaisinėmis muselėmis) nustatė, kad lytinės orientacijos pasikeitimą lemia ne tik genetika, bet ir nervų sistemos būsenos, kurią labai lengva pakeisti, pavyzdžiui su skonio stiprikliu, t.y. natrio glutamatu, kuris šiandien naudojamas beveik 70 procentų visų maisto produktų. Naudojant tokias priemones vaisinėms muselėms homoseksualumą įjungti arba išjungti galima per pora valandų.

Labai įdomus eksperimentas, kuris įrodė neįprasto vartoti maisto poveikį gyvūnams, buvo atliktas Frencio Potenžerio (Francis Pottenger) 1932 – 1942 metais. Medicinos daktaras atliko bandymus su dviem kačių grupėmis. Vieną grupę maitino žalia mėsa ir nepasterizuotu šviežiu pienu, o kitą kačių grupę – virta mėsa ir pasterizuotu pienu. Rezultate antroji kačių grupė – kuri buvo maitinta virta mėsa ir pasterizuotu pienu, kartu su daugeliu ligų, kuriomis serga civilizuoti žmonės. Tuo tarpu, katės kurios ėdė žalią mėsą ir gėrė šviežią pieną, jautėsi labai gerai ir jokiomis ligomis nesirgo, nukrypimų nebuvo.

Panašūs rezultatai gauti eksperimentuojant su žiurkėmis. „Birgham Young“ universitete esančiame JAV, daktaras Flemingas (D. E. Fleming) ir daktaras Risas (R. W. Rhees) besilaukiančias žiurkes veikė fiziologiniu, dietiniu ir hormoniniu stresais. Flemingas stebėjo vyriškos lyties palikuonių elgesį ir nustatė jų fiziologinius ir psichinius pakitimus, t.y. nustatė patinų moteriškėjimą. Tačiau eksperimentas tuo nesibaigė. Sumoteriškėjusius patinus suleidus su patelėmis ir duodant kuo natūralesnis maistą, palaipsniui atsistatė vyriškos savybės ir jie pradėjo domėtis patelėmis.

Dar vienas panašus faktas nustatytas JAV avių ūkyje. Jis susijęs su avinų lytinės veiklos sutrikimu. Tačiau tik po dešimties metų tyrimų paaiškėjo, kad buvo pažeistas hormonų balansas. Kaip paaiškėjo, šį sutrikimą sukėlė nenatūralus pašaras, t.y. vietoj įprasto žolinio maisto avinams buvo duodamas daug baltymų turintis pašaras (sojų ir žuvies miltų mišinys).

Yra ir kitų tyrimų, kurie tik patvirtino, kad nekokybiškas, užterštas ir neįprastas gyvūnams maistas sukelia patologijas, didina agresyvumą, sutrikdo natūralią hormonų veiklą. Labai naivu tikėti, kad žmogus yra išskirtinė būtybė ir jame nepasireiškia prieš tai išvardintų tyrimų rezultatai. Be to, kas vyksta pramoniniuose ūkiuose, kuriuose galvijai maitinami kaulų miltais, medžiotojai šernams batonų ir kitų prekybos centrų atliekų atveža. Jei ir toliau nebus baudžiama už tokius nusikaltimus, tai tik laiko klausimas, kada prasidės laukinių bei naminių žvėrių išsigimimai ir įvairios patologijos.

Pabaigos žodis

Albertas Šveiceris yra pastebėjęs, kad blogiausia moderniojoje kultūroje yra tai, kad mes užuot ėmę taisyti padėtį realiais veiksmais, įstatymus prisitaikome sau, savo nusmukusiai visuomenės moralei. Tokie poelgiai leidžia išsivystyti kapitalistiniam protui, kurio tikslas viską vertinti ir daryti naudos principu. O draudimai, kurie liečia moralę, dorą, sąžinę iš pradžių apeinami, o vėliau paskelbiami atgyvenomis. Tad linkiu neužmigti ir saugoti tai, kas yra šventa ir neįkainojama, nes kitos galimybės gali ir nebūti.

Straipsnis skirtas vilkams, šernams ir stumbrams, kurie šiuo metu tapo žmogaus nemokšiškumo ir nenoro atsakingai spręsti problemas aukomis.

 

Tomas Selickas, GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!